Vásárlási feltételek
ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK
Jelen általános szerződési feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) a Ruhaneked Korlátolt Felelősségű Társaság (székhely: 3200 Gyöngyös, Országút út 36.; adószáma: 32388581-1-10; cégjegyzékszám: 01-10-041043; nyilvántartó hatóság: Egri Törvényszék Cégbírósága; elektronikus levelezési címe: info@ruhaneked.hu; a továbbiakban: Kereskedő/Szolgáltató) által nyújtott személyes, valamint elektronikus megrendeléseken keresztül nyújtott kereskedelmi szolgáltatásokat igénybe vevő Megrendelő, Ügyfél (a továbbiakban: Megrendelő/Ügyfél), valamint a Kereskedő/Szolgáltató jogait és kötelezettségeit tartalmazza. A jelen ÁSZF vonatkozásában Szolgáltató és Ügyfél a továbbiakban együttesen: Felek.
- ÁLTALÁNOS INFORMÁCIÓK, A FELEK KÖZÖTTI SZERZŐDÉS LÉTREJÖTTE
1.1. A jelen ÁSZF hatálya kiterjed a Magyarország területén nyújtott minden olyan ruházati árucikk szállításával kapcsolatos szolgáltatásra, amelynek megrendelése a www.ruhaneked.hu weboldalon (a továbbiakban: Weboldal, Webáruház) és a Facebook közösségi oldalon, továbbá Facebook Messengeren keresztül történik.
1.2. A Szolgáltató Weboldalán webáruházat működtet (a továbbiakban: Webáruház) a Szolgáltató által forgalmazott termékek Ügyfelek részére történő értékesítésére. A Webáruházból történő vásárlás elektronikus úton leadott megrendeléssel lehetséges, a jelen ÁSZF-ben meghatározott módon.
1.3. A Szolgáltató által üzemeltetett Webáruházon keresztüli, valamint a Szolgáltató Facebook oldalán keresztül történő megrendelés lehetőségét bármely magánszemély, jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező egyéb szervezet jogosult igénybe venni, aki vagy amely magára nézve kötelezőnek ismeri el a jelen ÁSZF-ben foglaltak. A megrendelést a Weboldalon regisztrációval, továbbá regisztráció nélkül is lehetséges leadni. A megrendelő a megrendelt termék/termékek vételárát és a kiszállítási költséget, valamint utánvétes megrendelés esetén az utánvét költségét is köteles megfizetni. Ha a vevő két alkalommal nem veszi át az utánvéttel rendelt csomagját, akkor a harmadik megrendeléstől csak előre utalás után postázzuk megrendelését.
1.4. A Webáruházban megvásárolható áruk (ruházati cikkek) lényeges tulajdonságait az árucikk termékleírása tartalmazza. A termékek vételára mindig a kiválasztott termék alatt feltüntetett bruttó ár. A termékek vételára nem tartalmazza a kiszállítás költségét, továbbá utánvételes megrendelés esetén az utánvét költségét.
1.5. A Weboldalról megrendelhető termékek árai változtatásának jogát a Szolgáltató fenntartja azzal, hogy a módosítás a Weboldalon való megjelenéssel egyidejűleg lép hatályba. A módosítás a már megrendelt termékek vételárát nem befolyásolja, és így a szerződést nem módosítja. Amennyiben a Szolgáltató minden gondossága ellenére hibás ár kerül a Webáruház felületére, különös tekintettel a nyilvánvalóan téves, pl. a termék közismert, általánosan elfogadott vagy becsült árától jelentősen eltérő, esetleg rendszerhiba miatt megjelenő “0” Ft-os vagy “1” Ft-os árra, akkor a Szolgáltató nem köteles a terméket hibás áron szállítani, hanem felajánlhatja a helyes áron történő szállítást, amelynek ismeretében az Ügyfél elállhat vásárlási szándékától.
1.6. Az áruházban kiválasztott és megrendelt terméket az Foxpost futárszolgálatával juttatjuk el Önökhöz! A kiszállítás határideje a rendelés feladásától számított 1-5 munkanap. A Foxpost futárszolgálat a kiszállítási napon küld egy üzenetet a kézbesítési időről. Kérjük vegyék figyelembe, hogy nem tudjuk előre pontosan megmondani, hogy az adott területen mikor szállítanak a futárok. Amennyiben sem Ön, sem valamely családtagja nem tartózkodik otthon, akkor érdemes olyan címet megadni ahol munkaidőben át tudja venni a csomagot (pl. a munkahelyét). A megjegyzésben feltüntethet egyéb tudnivalókat is a szállítási címmel kapcsolatban, illetve feltétlenül adja meg mobiltelefonját a futár számára.
1.7. Foxpost szállítási módok: csomagautomatába 1142 ft, házhozszállítással 2500ft. Utánvételes rendelés foxpost és postapont esetén plusz 280 ft, MPL futárszolgálat esetén 920 ft terheli a vásárlást. 25.000Ft-tól csak ELŐREUTALÁSRA van lehetőség és INGYENES a szállítási díj!
1.8 Szolgáltató a Magyar Postával is biztosítja a házhozszállítást, a jogszabályban meghatározott díjakon:
- Csomagautomatába, Posta Pontra vagy postára kézbesítve: bruttó 990 Ft/db.
- Háznál történő kézbesítés esetén: 0-10 kg-ig bruttó 1990 Ft/db.
- Háznál történő kézbesítés esetén: 10-20 kg-ig bruttó 2990 Ft/db.
- Háznál történő kézbesítés esetén: 20-40 kg-ig bruttó 5990 Ft/db.
1.8. A Szolgáltató rögzíti, hogy Magyarországon kívül nem szállít csomagot.
1.9. Akciós terméket nem áll módunkban cserélni, illetve annak vételárát visszafizetni.
- A MEGRENDELÉS FOLYAMATA, SZÁLLÍTÁSI ÉS FIZETÉSI FELTÉTELEK
2.1. A Megrendelő a megrendelését Weboldalon feltüntetett termékek kosárba helyezését követően két módon adhatja le:
2.1.1. regisztráció nélkül, a megrendelő adatlap valamennyi kötelezően kitöltendő mezőjének kitöltését és a beírt adatok ellenőrzését követően, a “Kosár tartalmának megrendelése” ikonra kattintás megerősítésével.
2.1.2. az első vásárláskor, vagy azt megelőzően, a regisztráció űrlapon kért adatok kitöltését követően, a fiókba történő belépést követően.
Ha a Megrendelés során valamely mezőt hiányosan tölt ki, a 2.1.1. és 2.1.2. pontban foglalt esetekben a Weboldalról hibaüzenetet kap, a hibaüzenetet követően a Megrendelőnek lehetősége van az adatai módosítására, pontosítására.
2.2. A Szolgáltató a megrendelés beérkezését követően haladéktalanul, de legkésőbb az adatok beérkezését követő 48 órán belül köteles a Megrendelő részére visszaigazolást küldeni e-mail útján.
2.2. A Szolgáltató a megrendelés során a Megrendelő által megadott személyes adatokat az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény rendelkezései alapján kezeli. Az adatkezelésről bővebben az adatvédelmi tájékoztató menüpontban tájékozódhat.
2.3. A Szolgáltatót a Megrendelő által tévesen és/vagy pontatlanul megadott rendelési adatokra visszavezethető szállítási késedelemért, illetve egyéb problémáért, hibáért felelősség nem terheli.
2.4. A megrendelést követően az Megrendelőnek fizetési kötelezettsége keletkezik. Fizetési lehetőségek: utánvét vagy előre átutalás. Az előre utalás történhet a Szolgáltató visszaigazolásban szereplő bankszámlaszámára történő utalással.
2.5. Amennyiben a Megrendelő a fizetési módozatok közül az utánvételt választja, abban az esetben utánvételi kezelési költséget is meg kell fizetnie az 1.6. pontban rögzített kiszállítási költségen felül, amelynek költsége: bruttó 280,- Ft. Előre átutalás esetén a Szolgáltató a csomagot csak akkor adja át kiszállításra a kézbesítőnek, amennyiben a megrendelés visszaigazolásában szereplő pontos összeg beérkezett a Szolgáltató megrendelés visszaigazolásában szereplő bankszámlaszámára. Előre utalás esetében amennyiben a Megrendelő a visszaigazoló e-mail megérkezését követő 15 napon belül fizetési kötelezettségnek nem tesz eleget, a Szolgáltató a Megrendelőnek címzett írásbeli, egyoldalú nyilatkozattal jogosult a szerződéstől elállni, amely esetben a szerződés a Felek teljesítése nélkül megszűnik.
2.5.1 Az online bankkártyás fizetések a Barion rendszerén keresztül valósulnak meg. A bankkártya adatok a kereskedőhöz nem jutnak el. A szolgáltatást nyújtó Barion Payment Zrt. a Magyar Nemzeti Bank felügyelete alatt álló intézmény, engedélyének száma: H-EN-I-1064/2013.
2.6. A Megrendelő a megrendelés feladásával kijelenti, hogy a jelen Általános Szerződési Feltételeket kifejezetten elfogadja és magára nézve kötelezőnek ismeri el.
2.7. Szolgáltató rögzíti, hogy a kiszállítást Magyarországon belül csomagküldő szolgálaton keresztül végzi, a csomagküldő szolgálat a megrendelt árut munkanapokon, a csomagküldő szolgálat által küldött értesítésben szereplő időintervallumban szállítja házhoz.
2.8. Amennyiben a Megrendelő a megrendelt árut a szállítási címen a kézbesítés csomagküldő szolgálat által megadott időpontjában nem tudja átvenni, a megismételt kézbesítés időpontját köteles a csomagküldő szolgálattal egyeztetni.
2.9. A megrendelet termékek átvételét követően az Ügyfél késedelem nélkül köteles meggyőződni, hogy a kiszállított áru(k) mennyisége és minősége megfelel a megrendelésben foglaltaknak. A csomagküldő szolgálat a megrendelt árut sérülésmentes, bontatlan csomagolásban szállítja ki a visszaigazolásban szereplő címre. Amennyiben a csomagoláson az Ügyfél az átvétel során sérülést, vagy egyéb rendellenességet tapasztalna, a csomagküldő szolgálat az Ügyfél kérésére köteles tételesen átadni az árut és a helyszínen jegyzőkönyvet felvenni.
- GARANCIA, SZAVATOSSÁG
3.1. A Szolgáltató a Polgári törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (a továbbiakban: Ptk.) valamint a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014. (II.26.) Korm. rendelet alapján az alábbiak szerint szavatosságra és jótállásra köteles.
3.2. Hibás vagy nem megfelelő termék szállítása esetén a Megrendelő a Ptk. 6:159. § (1) bekezdés a) pontja alapján elsődlegesen kijavítást vagy kicserélést kérhet, kivéve, ha a választott kellékszavatossági jog teljesítése lehetetlen, vagy ha az a kötelezettnek – másik kellékszavatossági igény teljesítésével összehasonlítva – aránytalan többletköltséget eredményezne, figyelembe véve a szolgáltatás hibátlan állapotban képviselt értékét, a szerződésszegés súlyát és a kellékszavatossági jog teljesítésével a jogosultnak okozott érdeksérelmet. Ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy a Megrendelő a Ptk. 6:159. § (1) bekezdés b) pontja alapján igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát a vállalkozás költségére Ön is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy – végső esetben – a szerződéstől is elállhat, ha a Szolgáltató a kijavítást vagy a kicserélést – a fenti hivatkozott aránytalan többletköltségre tekintettel – nem vállalta, vagy e kötelezettségének – a dolog tulajdonságaira és a Megrendelő által elvárható rendeltetésére figyelemmel – megfelelő határidőn belül, a jogosult érdekeit kímélve nem tud eleget tenni, vagy ha a jogosultnak a kijavításhoz vagy kicseréléshez fűződő érdeke megszűnt. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.
3.3. Szolgáltató rögzíti, hogy a Ptk. szabályai alapján a Megrendelő a választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban Megrendelő viseli, kivéve, ha az áttérés indokolt volt, vagy arra a Szolgáltató adott okot.
3.4. A 3.2. és 3.3. pontban rögzített kellékszavatossági jogok érvényesítése érdekében a hibás a Megrendelő köteles annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított két hónapon belül közölni.
3.5. Szolgáltató rögzíti, hogy fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés esetén a fogyasztó kellékszavatossági igénye a teljesítés időpontjától számított két év alatt évül el, a szerződés teljesítésétől számított két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait már nem érvényesítheti. Használt dolog esetén ez a határidő egy év. Nem számít bele az elévülési időbe a kijavítási időnek az a része, amely alatt a jogosult a dolgot rendeltetésszerűen nem tudja használni.
3.6. Fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés esetén az ellenkező bizonyításáig vélelmezni kell, hogy a teljesítést követő hat hónapon belül a fogyasztó által felismert hiba már a teljesítés időpontjában megvolt, kivéve, ha e vélelem a dolog természetével vagy a hiba jellegével összeegyeztethetetlen. Ennek alapján, amennyiben a Megrendelő a teljesítéstől számított hat hónap eltelte után kívánja érvényesíteni kellékszavatossági jogait, a Megrendelőnek kell igazolnia azt, hogy a felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.
3.7. Az üzlethelyiségen kívül kötött és a távollévők között kötött szerződés (megrendelés) esetén a Megrendelőt szerződés megkötésének napjától számított tizennégy napon belül indokolás nélküli elállási jog illeti meg. A Megrendelő az elállási jogát a Szolgáltató részére címzett email-ben teheti meg.
3.8. A Megrendelő köteles az elállással érintett termékeket a Szolgáltató részére visszaadni, az eredeti állapot helyreállítása érdekében. Szolgáltató köteles haladéktalanul, de legkésőbb az elállásról való tudomásszerzésétől számított tizennégy napon belül visszatéríteni a Megrendelő által ellenszolgáltatásként megfizetett teljes összeget, ideértve a teljesítéssel összefüggésben felmerült költségeket is.
3.9. Elállás vagy felmondás esetén a Szolgáltató a Megrendelőnek visszajáró összeget a Megrendelő által igénybe vett fizetési móddal megegyező módon téríti vissza. A Megrendelő kifejezett beleegyezése alapján a Szolgáltató a visszatérítésre más fizetési módot is alkalmazhat, de a Megrendelőt ebből adódóan semmilyen többletdíj nem terhelheti.
3.10. A Szolgáltató mindaddig visszatarthatja a 3.8. pontban meghatározott összeget, amíg a Megrendelő a terméket vissza nem szolgáltatta, vagy kétséget kizáróan nem igazolta, hogy azt visszaküldte; a kettő közül a korábbi időpontot kell figyelembe venni. Nem illeti meg a Szolgáltatót a visszatartás joga, ha vállalta, hogy a terméket maga fuvarozza vissza.
3.11. A megrendelt termékek vonatkozásában a Megrendelő a termék hibája esetén termékszavatossági igényt érvényesíthet. Termékszavatossági igényként kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti.
3.12. A termék abban az esetben minősül hibásnak, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal. A Megrendelő termékszavatossági igényét a termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül, a dolog gyártójával vagy forgalmazójával szemben érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszíti.
3.13. A gyártó (forgalmazó) a Ptk 6:168. § (3) bekezdésének rendelkezései alapján kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:
- a) a terméket nem üzleti tevékenysége vagy önálló foglalkozása körében gyártotta vagy forgalmazta;
- b) a termék forgalomba hozatalának időpontjában a hiba a tudomány és a technika állása szerint nem volt felismerhető; vagy
- c) a termék hibáját jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazása okozta.
A gyártónak (forgalmazónak) a mentesüléshez a vagylagos feltételrendszerre tekintettel elegendő az a)-c) pontban található felsorolásban szereplő egy okot bizonyítania.
3.14. A Megrendelő ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet.
3.15. Az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX. 22.) Korm. rendelet alapján Szolgáltató azon termékek esetében, amelyek eladási ára meghaladja a 10.000,- Ft-ot, jótállásra köteles, a jótállás egy éves jogvesztő határidőig áll fenn. A jótállási határidő a termék Megrendelő részére történő átadása napjával kezdődik, a jótállás alapján a Megrendelő kijavításra, illetve kicserélésre jogosult.
3.16. A Szolgáltató jótállási kötelezettsége alól csak abban az esetben mentesül, ha bizonyítja, hogy a hiba oka a teljesítés után keletkezett. A Megrendelő ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és jótállási igényt, illetve termékszavatossági és jótállási igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthet.
3.17. Szolgáltató rögzíti, hogy a jelen pontban szabályozott szavatossági és jótállási feltételek a Facebook oldalon keresztül, illetve Facebook Messenger használatával leadott megrendelésekre is irányadóak, a közösségi felületek használatából eredő eltérésekkel.
3.18. Sérült csomag: Kérjük, hogy a futártasakot kézbesítéskor a futár előtt szíveskedjék megvizsgálni. Ha olyan sérülést tapasztal a tasakon, mely a benne lévő áru károsodására utal, vetessen fel jegyzőkönyvet, és ne vegye át a csomagot. Ha magán a tasakon van egy kis karcolás, az még nem utal a benne lévő termék sérülésére. Jegyzőkönyv hiányában nem áll módunkban térítésmentesen cserélni a küldeményt. Ha sérülést tapasztalnak, kérjük haladéktalanul lépjenek ügyfélszolgálatunkkal kapcsolatba a info@ruhaneked.hu e-mail címen vagy munkaidőben a +36706313742 telefonszámon.
3.19. A fotókon szereplő termékek színében, formájában történő eltérés a valósághoz képest előfordulhat.
- PANASZKEZELÉS
4.1. Az Ügyfél/Megrendelő a Webáruház működésével, a megrendelésekkel kapcsolatos kérdéseivel és esetleges panaszaival az alábbi elérhetőségeken keresheti meg a Szolgáltatót: levelezési cím: 3200 Gyöngyös, Országút út 36., vagy E-mail: info@ruhaneked.hu; telefonszám: +36/70-631-3742 . Telefonon, munkanapokon 9-17 óra között érhető el a Szolgáltató.
4.2. A telefonon tett panaszokat a Szolgáltató azonnal megvizsgálja, majd szükség szerint és a lehetőségekhez mérten orvosolja.
4.3. Amennyiben az Ügyfél a panasz kezelésével nem ért egyet vagy a Szolgáltató részéről a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, a Szolgáltató haladéktalanul jegyzőkönyvet vesz fel a panaszról és az azzal kapcsolatos álláspontjáról. A jegyzőkönyv másolati példányát a Szolgáltató legkésőbb a panasz elbírálását tartalmazó érdemi válaszához mellékelve küldi meg az Ügyfél részére.
4.4. A Szolgáltató az Ügyfél által szóban tett vagy az Ügyfél álláspontja szerint a Szolgáltató által nem kielégítően kezelt panaszokra, valamint az írásban tett panaszokra egyaránt azok beérkezését követő 30 (harminc) napon belül érdemben válaszol.
4.6. Az Ügyfél a Szolgáltatóval szemben fennálló, jelen ÁSZF-ből eredő jogvitáit peres, továbbá más jogi úton is érvényesítheti, valamint jogosult a Szolgáltató székhelye szerint illetékes szerveknél kezdeményezni.
4.7. Az illetékes békéltető testület elérhetőségei:
Heves Megyei Gazdasági Kamarák mellett működő Békéltető Testület
3300 Eger, Hadnagy utca 6.
Levelezési cím: Heves Megyei Békéltető Testület, 3300 Eger, Pf. 440.
E-mail cím: bekeltetes@hkik.hu
- EGYÉB RENDELKEZÉSEK
5.1. Megrendelő a Webáruházon keresztüli megrendelés esetén elfogadja, hogy a Szolgáltató nem felelős semmilyen kárért, amely a Weboldalra való csatlakozás miatt következett be. Az Ügyfelet terheli a számítógépe, illetve az azon található adatok védelmének kötelezettsége.
5.2. A Szolgáltató bármikor jogosult jelen ÁSZF feltételeit bármikor módosítani. Az esetleges módosítás a Weboldalon való megjelenéssel egyidejűleg lép hatályba. Az ÁSZF módosítása azonban nem érinti a már létrejött szerződéseket, és az azokban rögzített feltételeket.
5.3. A Szolgáltató a jelen ÁSZF módosítása esetén a Ptk. általános szerződési feltételekre vonatkozó rendelkezéseinek megfelelően köteles eljárni.
5.4. A jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdések vonatkozásában a Ptk., a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet és a vonatokozó, mindenkor hatályos magyar jogszabályok rendelkezései irányadók.
Kelt: Gyöngyös, 2024.02.01
ADATKEZELÉSI TEVÉKENYÉGEK NYILVÁNTARTÁSA
Az adatkezelő által vezetendő nyilvántartásnak az alábbiakat kell tartalmaznia:
- az adatkezelő neve és elérhetősége (és, ha van ilyen, a közös adatkezelőnek, az adatkezelő képviselőjének és az adatvédelmi tisztviselőnek a neve és elérhetősége);
- az adatkezelés céljai (néhány jellemző cél (a lista nem teljeskörű): munkaviszonnyal kapcsolatban kezelt munkavállalói adatok; munkahelyi kamerarendszer (CCTV) üzemeltetése; az email / laptop / Internet munkavállaló általi használatának ellenőrzése; munkáltatói visszaélés-jelentéstételi rendszer; direkt marketing; ügyféladatok kezelése; adatkezelés B2B szerződések alapján; nyereményjáték szervezése; webshop működtetése; követeléskezelő társaság igénybe vétele, stb.);
- az érintettek kategóriáinak, valamint a személyes adatok kategóriáinak ismertetése;
- olyan címzettek kategóriái, akikkel a személyes adatokat közlik vagy közölni fogják, ideértve a harmadik országbeli címzetteket vagy nemzetközi szervezeteket;
- adott esetben a személyes adatok harmadik országba vagy nemzetközi szervezet részére történő továbbítására vonatkozó információk, beleértve a harmadik ország vagy a nemzetközi szervezet azonosítását, valamint a megfelelő garanciák leírása;
- a különböző adatkategóriák törlésére előirányzott határidő;
- az adatbiztonság fenntartása érdekében tett technikai és szervezési intézkedések általános leírása (pl. az adatokhoz hozzáféréssel rendelkezők megnevezése; az alkalmazott IT biztonsági szint).
Javasolt továbbá néhány mondatban leírni az adatkezelési tevékenységet és megnevezni az adott célhoz hozzárendelt jogalapot (a lehetséges jogalapokat a 6. cikk (1) bekezdése, a személyes adatok különleges kategóriái esetében a 9. cikk (2) bekezdése tartalmazza).
Adatkezelő megnevezése: Ruhaneked Kft.
Telefon: +36706313742
E-mail: info@ruhaneked.hu
Adatkezelő képviselője: Paulik Mónika
Telefon: +36706313742
E-mail: info@ruhaneked.hu
Adatkezelés célja |
Adatkezelés jogalapja |
Érintettek kategóriái |
Személyes adatok kategóriái |
Címzettek (akikkel a személyes adatot közlik) |
3. országba történő adattovábbítás és garanciái |
Törlésre előirányzott határidők |
Adatkezelés biztonsága érdekében tett technikai és szervezési intézkedések (ha lehetséges) |
munkavállalók adatainak kezelése jogi (bejelentési) kötelezettség teljesítéséhez, munkaviszony létesítése, fenntartása, megszűntetése, kapcsolattartás, munkabér kifizetése… |
munkaszerződés teljesítése, jogi kötelezettség teljesítése, érintett hozzájárulása |
munkavállalók |
név, lakcím, születési hely és idő, anyja neve, TAJ szám, adóazonosító jel, telefonszám, e-mail cím, iskolai végzettség, bankszámlaszám, gyermekek száma,
|
adattovábbítás a könyvelést, bérszámfejtést végző társaság részére történik, jogi kötelezettség teljesítése érdekében, egyéb adattovábbítás nem történik |
3. országba adattovábbítás nem történik |
jogi kötelezettség teljesítéséhez szükséges adatkezelés esetén a jogszabályban meghatározott ideig, hozzájáruláson alapuló adatkezelés esetén határozatlan ideig vagy az érintett hozzájárulásának visszavonásáig |
munkavállalók tájékoztatása, oktatása, informatikai rendszer védelme: tűzfal, vírusvédelem, jelszavas védelem |
ügyféladatok kezelése számla kibocsátáshoz, kapcsolattartás az ügyféllel, szerződés teljesítése |
érintett hozzájárulása, szerződés teljesítése |
ügyfél, ügyfél által megadott kapcsolattartó, |
név, e-mail cím, telefonszám, számla kibocsátáshoz szükséges alapadatok (név, cím/székhely, adószám), valamint a megbízás tárgyát képező ügy ellátása során felmerülő valamennyi személyes adat, beleértve a különleges adatokat is |
számlák adatainak továbbítása könyvelőcég részére, egyéb adattovábbítás hatóságok, bíróság felé történik, amennyiben szükséges |
3. országba adattovábbítás nem történik |
határozatlan ideig vagy az érintett hozzájárulásának visszavonásáig |
munkavállalók tájékoztatása, oktatása, informatikai rendszer védelme: tűzfal, vírusvédelem, jelszavas védelem |
partneradatok kezelése (szállítók), kapcsolattartás a partnerrel |
érintett hozzájárulása, szerződés teljesítése |
partner, partner által megadott kapcsolattartó |
név, e-mail cím, telefonszám
|
számlák adatainak továbbítása könyvelőcég részére, egyéb adattovábbítás nem történik |
3. országba adattovábbítás nem történik |
határozatlan ideig vagy az érintett hozzájárulásának visszavonásáig |
munkavállalók tájékoztatása, oktatása, informatikai rendszer védelme: tűzfal, vírusvédelem, jelszavas védelem |
ADATVÉDELMI INCIDENS NYILVÁNTARTÁS
Az adatvédelmi incidens a biztonság olyan sérülése, amely a továbbított, tárolt vagy más módon kezelt személyes adatok véletlen vagy jogellenes megsemmisítését, elvesztését, megváltoztatását, jogosulatlan közlését vagy az azokhoz való jogosulatlan hozzáférést eredményezi.
Az adatvédelmi incidens fizikai, vagyoni vagy nem vagyoni károkat okozhat a természetes személyeknek, többek között a személyes adataik feletti rendelkezés elvesztését vagy a jogaik korlátozását, a hátrányos megkülönböztetést, a személyazonosság-lopást vagy a személyazonossággal való visszaélést, a pénzügyi veszteséget, az álnevesítés engedély nélküli feloldását, a jó hírnév sérelmét, a szakmai titoktartási kötelezettség által védett személyes adatok bizalmas jellegének sérülését, illetve a szóban forgó természetes személyeket sújtó egyéb jelentős gazdasági vagy szociális hátrányt.
Az adatvédelmi incidenst indokolatlan késedelem nélkül, és ha lehetséges, legkésőbb 72 órával azután, hogy az adatvédelmi incidens a tudomására jutott, be kell jelentenie az adatvédelmi hatóságnak (egy erre szolgáló ún. adatvédelmi incidens jegyzőkönyv minta segítségével, melynek tartalmát pontosan meghatározza a GDPR), kivéve, ha az adatvédelmi incidens valószínűsíthetően nem jár kockázattal a természetes személyek jogaira és szabadságaira nézve. Az adatvédelmi incidens bejelentőnek tartalmaznia kell:
- ismertetni kell az adatvédelmi incidens jellegét, beleértve – ha lehetséges – az érintettek kategóriáit és hozzávetőleges számát, valamint az incidenssel érintett adatok kategóriáit és hozzávetőleges számát;
- közölni kell az adatvédelmi tisztviselő vagy a további tájékoztatást nyújtó egyéb kapcsolattartó nevét és elérhetőségeit;
- ismertetni kell az adatvédelmi incidensből eredő, valószínűsíthető következményeket;
- ismertetni kell az adatkezelő által az adatvédelmi incidens orvoslására tett vagy tervezett intézkedéseket, beleértve adott esetben az adatvédelmi incidensből eredő esetleges hátrányos következmények enyhítését célzó intézkedéseket.
Ha a bejelentés nem történik meg 72 órán belül, mellékelni kell hozzá a késedelem igazolására szolgáló indokokat is.
Az adatfeldolgozónak is feladata, hogy az adatvédelmi incidenst, az arról való tudomásszerzését követően indokolatlan késedelem nélkül bejelentse az adatkezelőnek.
Ha az adatvédelmi incidens valószínűsíthetően magas kockázattal jár a természetes személyek jogaira és szabadságaira nézve, az adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül tájékoztatja az érintetteket az adatvédelmi incidensről. A tájékoztatásnak tartalmaznia kell a b) c) d) pontok szerinti információkat. Nem kell az érintettet tájékoztatni, ha az alábbi feltételek valamelyike megvalósul:
- védelmi intézkedéseket hajtott végre az adatvédelmi incidens által érintett adatok tekintetében, például olyan titkosítást alkalmazott, amely a hozzáférésre fel nem jogosított személyek számára értelmezhetetlenné teszik az adatokat;
- az adatkezelő az adatvédelmi incidenst követően olyan további intézkedéseket tett, amelyek biztosítják, hogy az érintett jogaira és szabadságaira jelentett magas kockázat a továbbiakban valószínűsíthetően nem valósul meg;
- a tájékoztatás aránytalan erőfeszítést tenne szükségessé. Ilyen esetekben az érintetteket nyilvánosan közzétett információk útján kell tájékoztatni, vagy olyan hasonló intézkedést kell hozni, amely biztosítja az érintettek hasonlóan hatékony tájékoztatását.
Az adatkezelő nyilvántartja az adatvédelmi incidenseket, a nyilvántartásban fel kell tüntetni:
- az adatvédelmi incidenshez kapcsolódó tényeket
- az adatvédelmi incidens hatásai
- az adatvédelmi incidens orvoslására tett intézkedéseket
A felügyeleti hatóság az ellenőrzés során kérheti nyilvántartás bemutatását, és ez alapján ellenőrzi az adatvédelmi incidensekkel kapcsolatos előírások betartását.
ADATVÉDELMI INCIDENS NYILVÁNTARTÁS
Adatkezelő megnevezése: Ruhaneked Kft.
Telefon: +36706313742
E-mail: info@ruhaneked.hu
Adatkezelő képviselője:Paulik Mónika
Telefon: +36706313742
E-mail: info@ruhaneked.hu
Sorszám |
Dátum Időpont |
Adatvédelmi incidenshez kapcsolódó tények (az incidens jellege, az érintettek kategóriái és hozzávetőleges számuk, az incidenssel érintett adatok kategóriái és hozzávetőleges számuk) |
Az adatvédelmi incidens hatásai, valószínűsíthető következmények |
Adatvédelmi incidens orvoslására / enyhítésére tett intézkedések |
Felügyeleti hatóság / érintettek tájékoztatása megtörtént-e, ha igen ennek időpontja |
ADATVÉDELMI INCIDENS BEJELENTŐ
Az adatvédelmi incidens a biztonság olyan sérülése, amely a továbbított, tárolt vagy más módon kezelt személyes adatok véletlen vagy jogellenes megsemmisítését, elvesztését, megváltoztatását, jogosulatlan közlését vagy az azokhoz való jogosulatlan hozzáférést eredményezi.
Az adatvédelmi incidens fizikai, vagyoni vagy nem vagyoni károkat okozhat a természetes személyeknek, többek között a személyes adataik feletti rendelkezés elvesztését vagy a jogaik korlátozását, a hátrányos megkülönböztetést, a személyazonosság-lopást vagy a személyazonossággal való visszaélést, a pénzügyi veszteséget, az álnevesítés engedély nélküli feloldását, a jó hírnév sérelmét, a szakmai titoktartási kötelezettség által védett személyes adatok bizalmas jellegének sérülését, illetve a szóban forgó természetes személyeket sújtó egyéb jelentős gazdasági vagy szociális hátrányt.
Az adatvédelmi incidenst indokolatlan késedelem nélkül, és ha lehetséges, legkésőbb 72 órával azután, hogy az adatvédelmi incidens a tudomására jutott, be kell jelentenie az adatvédelmi hatóságnak (egy erre szolgáló ún. adatvédelmi incidens jegyzőkönyv minta segítségével, melynek tartalmát pontosan meghatározza a GDPR), kivéve, ha az adatvédelmi incidens valószínűsíthetően nem jár kockázattal a természetes személyek jogaira és szabadságaira nézve. Az adatvédelmi incidens bejelentőnek tartalmaznia kell:
- ismertetni kell az adatvédelmi incidens jellegét, beleértve – ha lehetséges – az érintettek kategóriáit és hozzávetőleges számát, valamint az incidenssel érintett adatok kategóriáit és hozzávetőleges számát;
- közölni kell az adatvédelmi tisztviselő vagy a további tájékoztatást nyújtó egyéb kapcsolattartó nevét és elérhetőségeit;
- ismertetni kell az adatvédelmi incidensből eredő, valószínűsíthető következményeket;
- ismertetni kell az adatkezelő által az adatvédelmi incidens orvoslására tett vagy tervezett intézkedéseket, beleértve adott esetben az adatvédelmi incidensből eredő esetleges hátrányos következmények enyhítését célzó intézkedéseket.
Ha a bejelentés nem történik meg 72 órán belül, mellékelni kell hozzá a késedelem igazolására szolgáló indokokat is.
Az adatfeldolgozónak is feladata, hogy az adatvédelmi incidenst, az arról való tudomásszerzését követően indokolatlan késedelem nélkül bejelentse az adatkezelőnek.
Ha az adatvédelmi incidens valószínűsíthetően magas kockázattal jár a természetes személyek jogaira és szabadságaira nézve, az adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül tájékoztatja az érintetteket az adatvédelmi incidensről. A tájékoztatásnak tartalmaznia kell a b) c) d) pontok szerinti információkat. Nem kell az érintettet tájékoztatni, ha az alábbi feltételek valamelyike megvalósul:
- védelmi intézkedéseket hajtott végre az adatvédelmi incidens által érintett adatok tekintetében, például olyan titkosítást alkalmazott, amely a hozzáférésre fel nem jogosított személyek számára értelmezhetetlenné teszik az adatokat;
- az adatkezelő az adatvédelmi incidenst követően olyan további intézkedéseket tett, amelyek biztosítják, hogy az érintett jogaira és szabadságaira jelentett magas kockázat a továbbiakban valószínűsíthetően nem valósul meg;
- a tájékoztatás aránytalan erőfeszítést tenne szükségessé. Ilyen esetekben az érintetteket nyilvánosan közzétett információk útján kell tájékoztatni, vagy olyan hasonló intézkedést kell hozni, amely biztosítja az érintettek hasonlóan hatékony tájékoztatását.
Az adatkezelő nyilvántartja az adatvédelmi incidenseket, a nyilvántartásban fel kell tüntetni:
- az adatvédelmi incidenshez kapcsolódó tényeket
- az adatvédelmi incidens hatásai
- az adatvédelmi incidens orvoslására tett intézkedéseket
A felügyeleti hatóság az ellenőrzés során kérheti nyilvántartás bemutatását, és ez alapján ellenőrzi az adatvédelmi incidensekkel kapcsolatos előírások betartását.
ADATVÉDELMI INCIDENS BEJELENTŐ
Adatkezelő megnevezése: Ruhaneked Kft.
Telefon: +36706313742
E-mail: info@ruhaneked.hu
Adatkezelő képviselője: Paulik Mónika
Telefon: +36706313742
E-mail: info@ruhaneked.hu
Sorszám |
Dátum Időpont |
Adatvédelmi incidens jellege, az érintettek kategóriái és hozzávetőleges számuk, az incidenssel érintett adatok kategóriái és hozzávetőleges számuk |
Adatvédelmi tisztviselő / Kapcsolattartó neve |
Elérhetősége |
Valószínűsíthető következmények |
Adatvédelmi incidens orvoslására / enyhítésére tett intézkedések |